FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Vlhkost v domě často vyžaduje rekonstrukci

Napsal dne 01. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Vlhké zdivo je problém, který se může objevit jak u novostaveb rodinných domů, tak u domů starších. Cílem všech sanačních zásahů není jen vysušení zděného domu, ale především odstranění zdroje vlhkosti.

Řešení, jak odstranit vlhké zdivo, je celá řada


Řešením může být například zabránění zatékání dešťové vody nebo vody z tajícího sněhu střechou nebo porušenými okapovými svody do budovy,  vyřešení problému s kumulací vlhkosti v okolí vašeho domu, omezení kontaktu konstrukce domu se zdrojem vlhkosti, snížení vzdušné vlhkosti, odstranění problému z kondenzovaných par z interiéru, atd.

Po sanaci vlhkého zdiva následuje rekonstrukce poničených částí rodinného domu


Je-li diagnostikován důvod, proč k vlhkosti v domě dochází, je pak zapotřebí různými sanačními technikami tento problém vyřešit. Po odstranění problémů způsobujících vlhkost většinou následuje rekonstrukce rodinného domu. Objekt, který je dlouhodobě či nadměrně vlhký, není totiž obyvatelný. Nejedná se jen o estetickou rekonstrukci, ale také rekonstrukci z důvodů zdravotních. Vlhké zdi nejsou pro organismus nikterak zdravé, navíc způsobují růst škodlivých plísní. Počáteční fází opravy domu je vysušení zdiva a všeho, co bylo nadměrnou vlhkostí poničeno. Rekonstrukce rodinného domu může spočívat například v odstranění poničené omítky, nového štukování zdí a následného vymalování. V případě vyšší vlhkosti se může jednat i o rekonstrukci dřevěných částí domu, jako jsou plovoucí podlahy nebo rekonstrukce masivního dřevěného schodiště.

Pouhé vysoušení vlhkého zdiva problém neřeší

Pamatujte, že pouhé vysoušení vlhkého zdiva k vyřešení problému s vlhkostí nestačí. Je nutné určit a odstranit zdroj vlhkosti a teprve poté se věnovat následným opravám a rekonstrukcím domu.