FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Jak vybrat správný odvlhčovač pro vaše prostory

Napsal dne 14. 02. 2013 uživatel veronika.fundova

Zkušení stavaři a správci objektů vědí, že klasické větrání je energeticky náročné a za určitých okolností až nemožné. Mnohem úspornější je využít odvlhčovač a zbavit vlhkost účinně a především úsporně.

Odvlhčovač má za úkol:

odstranění vlhkosti z místností, garáží, sklepních prostor a suterénů
• vyčištění a přefiltrování vzduchu
• zlepšení kvality vzduchu ionizací
• dlouhodobé vysoušení prostorů a regulace pomocí hydrostatu
• omezení kondenzace vody na oknech a stěnách a tím i vzniku plísní
• zvyšuje účinnost vytápění dosažením optimální vlhkosti vzduchu


Odvlhčovač v podstatě průběžně kontroluje relativní vlhkost vzduchu, která při průchodu odvlhčovačem zkondenzuje. Vysrážená voda je odváděna do nádrže. Vysušený vzduch ventilátor přivádí zpět do místnosti. Kondenzát se jednou za čas vybere a vylije.

Jak vybrat odvlhčovač?

Nejprve je třeba si ujasnit:

• velikost prostoru na vysušení
• vnitřní teplotu
• vlhkost v místnosti
• požadovanou dobu odvlhčování


Ideální podmínky pro vysoušení jsou vysoká teplota a vysoká relativní vlhkost. Za těchto okolností odvlhčovač splní svůj úkol za kratší dobu.

Když jsou tyto hodnoty nižší, odvlhčovač musí mít vyšší výkon. Jinak je doba vysoušení delší. Speciální situace je vysoušení navlhlých stěn. V tomto případě odvlhčovač musí pracovat dlouhodobě, neboť nejde jen o vysušení objemu vzduchu. Odvlhčovače jsou ale na nepřetržitý provoz konstruované.


Při výběru odvlhčovače je důležité hledět i na výkon ventilátoru. Tento prvek ovlivní dobu, za kterou přístroj vymění objem vysoušeného vzduchu. Opět platí, že vyšší výkon znamená vyšší efektivitu vysoušení.

Pro koupí zákazník stojí před zásadní volbou, jakou kategorii odvlhčovačů vybere.

 

domácí odvlhčovače - svým názvem napovídají, že jsou vhodné do bytových prostor, menších místností a všude tam, kde si vystačíme s nižším výkonem a menším počtem funkcí. Sem tam se vyskytne model, který spolehlivě poslouží iv náročnějších podmínkách.


profesionální odvlhčovače - vynikají svým výkonem a ovládacími funkcemi. Jde o špičkové odvlhčovače, které můžeme nasadit do náročných podmínek, do velkých prostor a na stavby. Jsou používány profesionály v oboru stavebnictví.

Kde mohu sehnat dobrý odvlhčovač?


Spolehlivé a odzkoušené odvlhčovače pro Slovenskou republiku dodává výrobce Remko sro, na které poskytuje záruční i pozáruční servis. Odvlhčovače značky Remko jsou vhodné pro domácnosti i komerční prostory či stavby.